Wrap n.6 — video smyčka, 55 sekund.
Za pomocí simulovaných fyzikálních zákonů ve 3d prostoru autor vytváří dynamické situace a objevuje nový potenciál práce v čistě virtuálním světě.
Michal Pustějovský studoval v ateliéru Nová Média I na Akademii výtvarných umění v Praze. Během studia absolvoval také zahraniční stáž v Německu a Izraeli. Po ukončení studií žil více než rok v Londýně, kde během té doby mimojiné vytvořil instalaci “Nonarbitrary Chance” v Aberfeldy Village, Poplar. V současné době žije se v Praze.
Popsat Pustějovského tvorbu jako konceptuální je více méně zjednodušující. V Pustějovského pozornosti stojí zájem o odkrývání a znázorňování elementárních stavebních prvků časoprostorového univerza, zájem o „spodní vrstvy“ založení fyzikálního světa. S odkazem na nejnovější výstupy kvantové teorie interpretuje Pustějovský virtuální svět pravděpodobností (popsatelný v digitálním kódu) skrze prostorové a analogově strukturované instalace a mechanismy s pomocí minimalistického tvarosloví. Jeho práce – založené na open source technologiích a vlastnoručně vyráběných mechanismech, často hraničící s vývojovým designem – spočívají ve vytváření komplexních estetických situací, které svou povahou (opakování, cykličnost, redukce jevů) připomínají metodologii vědeckého experimentu.